O Základní škole

budovaZSZákladní škola Dolní Heřmanice je jedinou malotřídní základní školou v obci, je sloučeným pracovištěm mateřské a základní školy. Škola malotřídní roč. 1.- 4. byla zrekonstruována a nově otevřena v roce 1992. Učebny jsou klasické a slouží jako kmenové třídy. Jejich vybavení je na vysoké úrovni a je neustále obnovováno.

Dle zřizovací listiny umožňuje základní škola plnit povinnou školní docházku a poskytuje vzdělání dle vlastního školního vzdělávacího programu ŠVP ZV s názvem „Přírodou ke vzdělávání“.

Poskytuje školní služby a vzdělávání. Zařízení školního stravování zajišťuje stravování žáků. Zájmové vzdělávání se uskutečňuje ve školní družině. V rámci školní družiny poskytuje škola doplňující vzdělávací, sportovní, počítačové a zájmové činnosti.

Profilace a zaměření školy, vzdělávací nabídka žákům

• individuální rozvoj osobnosti dítěte
  • činnostní učení
  • skupinové vyučování
  • projektová výuka
  • možnost seberealizace v rámci skupiny (pomocí PC)
  • sportovní aktivity

Naše škola nabízí

• Klidné rodinné prostředí
  • Zdravé vnější prostředí školy, možnosti využití přírody v okolí k výuce
  • Individuální přístup k dětem
  • Možnost stravování se ve školní jídelně s kvalitními a chutnými pokrmy
  • Školní družinu
  • Akce pro žáky školy, jejich rodiče a širokou veřejnost
  • Spolupráce s okolními školami – společné akce, projektové dny
  • Konzultace s ředitelkou, učitelkou či vychovatelkou kdykoli dle domluvy
  • Autobusová zastávka vedle školy
  • Možnost zabezpečení žáka od 7h do 15.30h

Naše žáky vzděláváme podle ŠVP „Přírodou ke vzdělávání“

Školní desatero

V naší škole můžete počítat s následujícími vlastnostmi a atributy shrnutými do DESATERA, které se budeme snažit předávat a rozvíjet i u našich žáků. Aplikaci tohoto desatera chápeme jako přirozený klíč ke konstruktivní komunikaci i k bezproblémovému chodu a rozvoji školy.

1. OTEVŘENOST školy vůči rodičům, žákům, zřizovateli i veřejnosti
  2. Počet žáků naší školy umožňuje skutečný INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP k nejen výchovným a vzdělávacím potřebám každého dítěte a žáka. Rozpoznaný talent a nadání Vašeho dítěte k dané činnosti budeme podporovat a rozvíjet, nedostatky se budeme snažit respektovat a postupně eliminovat či odstraňovat.
  3. TOLERANCE A RESPEKTOVÁNÍ jedinečné osobnosti každého z nás, jeho názoru, jednání a práce
  4. ZODPOVĚDNOST při naplňování zásad a cílů výchovně – vzdělávacího procesu i při plnění dalších úkolů spojených s činností naší školy
  5. KREATIVITA (TVOŘIVOST) jako nezbytný aspekt práce s dětmi a objevování nových metod a postupů
  6. Věříme v DŮVĚRU A SOUNÁLEŽITOST všech zaměstnanců, žáků, rodičů, zřizovatele i zainteresované veřejnosti se školou jako neodmyslitelným prvkem obce
  7. VŠESTRANNOST jako základní stavební kámen ke všem dalším specializovaným lidským činnostem
  8. Dle svých maximálních možností, schopností a svědomí se snažíme o co nejlepší KVALITU poskytování vzdělání, výchovy i zábavy a také kvalitu materiálního zázemí.
  9. BEZPEČÍ a fyzicky i psychicky BEZPEČNÉ PROSTŘEDÍ pro ničím nerušený a žádoucí vývoj dětí a práci dospělých.
  10. SVOBODA A ROVNOST všech lidí bez rozdílu věku, pohlaví, rasy i náboženství

Dokumenty ZŠ naleznete ZDE